ЗНАЙОМТЕСЬ  -  ВИХОВАТЕЛІЬ ДОШКІЛЬНОГО ПІДРОЗДІЛУ :
     

 Дяченко Ольга Дмитрівна

 

Ольга Дмитрівна працює над проблемою « Формування екологічної культури дітей дошкільного віку ».  Формування гуманного ставлення до природи – основне завдання екологічного виховання, яке реалізується шляхом розвитку в дітей співчуття співпереживання  до всіх живих істот на планеті.  Дошкільний вік характеризується підвищеною допитливістю в різних сферах, але особливий інтерес діти проявляють до природи. Тому екологічне виховання в дитячому закладі займає важливе місце в розвитку пізнання навколишнього світу, виробленні гуманного ставлення до всього живого і формуванні усвідомленої поведінки у природному середовищі.

Спілкування з рослинами і тваринами доступне дітям дошкільного віку. Організовуючи спілкування дітей в процесі спостереження, практичної діяльності , Ольга Дмитрівна навчає вихованців обстежувати, визначати  характерні зовнішні ознаки, особливості поведінки тварин, умови для росту рослин, привчає дотримуватися правил спілкування в природі.
 

                                                                  
Явище бездомності свійських тварин є дуже поширеним у багатьох країнах і саме тому залишається актуальною дискусія щодо шляхів вирішення проблеми безпечного співіснування людини із безпритульними собаками в Україні. 1 березня 2019 року, відповідно до листа МОН Українивід 28.01.2019 №2.4.-312 «Про проведення Всеукраїнського заняття доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин». У нашій дошкільній групі було проведене Всеукраїнське заняття доброти для дітей старшого дошкільного віку «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин». Мета заняття – пояснити дітям, що допомагати тваринам просто : достатньо бути уважним і не проходити повз, коли хтось потребує допомоги.Ольга Дмитрівна ознайомила дітей з професіями людей, які доглядають тварин (ветеринар, кінолог); закріпила знання дітей про особливості догляду за котами та собаками, умови їх існування; сформувала навички поведінки при зустрічі з безпритульними та домашніми тваринами на вулиці. Під час проведення заняття вихователь особливу увагу звертала на чуйне, гуманне та відповідальне ставлення до тварин.
                                                                                        

                                                                                                                         
01.10. по 05.10.2019 року у Гринівському НВК: «ЗОШ I-III ступенів - ДНЗ» було проведено у дошкільній групі «Веселка» фестиваль «Гармонія руху»

Для проведення фестивалю вихователем була розроблена програма, в якій спланована робота з дітьми та їх родинами.

Основнимизавданнями, яківирішувалисяпротягом фестивалю є:

- збереження та зміцнення фізичного здоров’я дітей, підвищення їх фізичної й розумової працездатності;

- виховання у дітей зацікавленості до різних видів рухів, розвиток їх фізичних здібностей;

- проведення різних типів і форм фізкультурних занять з урахуванням вікових вимог дітей щодо рухової активності;

- формування системи валеологічних знань дітей щодо усвідомленого ставлення до свого здоров’я;

- виховання у дітей потреби у здоровому способі життя;

Масові форми роботи з дошкільниками проводились за складеною програмою, до якої були включені різноманітні форми роботи з дітьми дошкільної групи.

Всі види запланованих заходів протягом тижня проведені в дошкільні групі під час повсякденної діяльності дітей, свят та розваг, фізкультхвилинок, валеохвилинок, валеологічних ігор, на заняттях, в рухливих іграх.Основний акцент, на який спрямував свою роботу вихователь протягом тижня, поставлено на організацію фізкультурно-оздоровчого та художньо – естетичного напрямку роботи. Цікаво проведено комплексні та інтегровані заняття з валеологічної освіти в поєднанні з фрагментами занять фізичного виховання:          « Мандрівка у країну Здоров’я», «Ми гартуєм силу й дух», «Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати», «Наш організм», «Етикет здоров’я», «Зростаймо сильними, бадьорими та здоровими».

                                                                
                                                               


                                                                                                         
Велика справа мати спонсорів та людей, які піклуються про підростаюче покоління.Гринівський сільський голова Галина Григорівна Черевко виділила кошти на придбання меблів для дошкільного підрозділу Гринівського НВК. 17 березня меблі були доставлені і встановлені в ігровій кімнаті. Інтер'єр даної кімнати затишний і красивий, радіють дошкільнята таким змінам.